Make this user your buddy

This feature requires you to be logged on autoviva

You can login to your account or create a new account.
close
wastewaterpack
Remove wastewaterpack from your friends?
Write this user a private message

This feature requires you to be logged on autoviva

You can login to your account or create a new account.
close
Make this member your fan

This feature requires you to be logged on autoviva

You can login to your account or create a new account.
close
Send this page to a friend!
Fill in the form bellow

your name:
your email:
friend name:
friend email:
your comments:
close
1 car
wastewaterpack

offlinewastewaterpack

friend
اسکرو پرس
اسکرو پرس یکی از تجهیزات فیلتراسیون می باشد که جهت آبگیری از دوغاب هایی با غلظت بالا مورد استفاده قرار میگیرد. اسکرو پرس شامل یک ماردون پیجی داخل استوانه ای مشبک و قیف ورودی مواد می باشد. با چرخش ماردون مواد رو به جلو هدایت می شوند و با کاهش دهنه سلیندر مواد تحت پرس قرار گرفته و آب آن آزاد می شود و آب آزاد شده از زیر سایندر که به صورت مشبک می باشد خارج می شود و جامد آب گیری شده به صورت جامد نسبتا خشک از انتهای سیلندر خارج می شود. به دلیل سایش بالا این تجهیز جهت خشک کردن دوعاب هایی با جامد های بیولوژیکی یا لجنی شکل توصیه می شود.
آبگیری لجن فرایند جداسازی مواد جامد و مایع برای به حداقل رساندن دفع لجن می­باشد. فناوری های بسیاری برای آبگیری لجن در دسترس است که شامل: بستر خشک کن، فیلتر پرس، دکانتر، سانتریفوژ و سیستم پرس لجن می باشد.
تجهیزات آبگیری لجن به دلیل سهولت و مقرون به صرفه بودن در جداسازی فازها نسبت به دفع به کار گرفته می­شود. از این رو لجن آبگیری شده، و سپس پساب آن در ETP/STP تصفیه می شود و لجن جامد نیز دفع می گردد. هدف اصلی آبگیری لجن به حداقل رساندن نگهداری و دفع می­باشد که به طور کلی بر کاهش حجم و وزن لجن، هزینه و خدمات انتقال تمرکز دارد؛ از این رو به حفظ اهداف محیط زیست کمک می کند.
سیستم پرس لجن نوعی تصفیه فاضلاب است که توسط Pioniere ساخته شده است. این سیستم از یک فیلتر چند لایه و مارپیچی، برای جداسازی رطوبت از لجن تشکیل شده است و با بهره مندی از ساختار ویژه (حلقه­ های ثابت و متحرک)، امکان عملکرد اتوماتیک در 24 ساعت و بدون انسداد را فراهم می کند. این دستگاه مخزن های ته نشینی و غلیظ سازی لجن را کاهش می دهد و باعث صرفه جویی در ساخت دستگاه های تصفیه می گردد. این دستگاه سرعت پیچیش بسیار کمی دارد بنابراین مصرف انرژی و آب در آن برخلاف دستگاه سانتریفیوژ پایین است. تمام تجهیزات مورد نیاز برای آبگیری لجن شامل: لوله هایی از جنس استیل ضد زنگ، پمپ لجن، پمپ آب، سیستم دوزینگ پلیمر و تابلوی کنترل است. این سیستم به طور کامل خودکار بوده و با یک دکمه روشن و خاموش می شود و پس از راه اندازی بدون نظارت و دخالت اپراتور تنظیم می گردد.
واحد اصلی اسکرو پرس موتوری با سرعت بسیار پایین و سطح تصفیه ای که شامل چند دیسک است، می باشد و این دستگاه مسدود نمی شوند و برای آبگیری لجن به طور مداوم مناسب است. Multidisc از تعدادی دیسک متناوب به صورت ثابت و متحرک، ساخته شده است، شکاف میان صفحات به عنوان مدیایی برای تصفیه عمل می کند.
دستگاه MSDP با مخزن لخته ساز لجن ادغام شده است که در آن لجن با میزان مشخصی از لخته ساز مخلوط می شود. این لجن های لخته شده سپس وارد بخش پیچش گشته که در بخش های ابتدایی آبگیری بیشتر انجام می شود و آب به سرعت جدا می گردد. همانطور که پیچش به تدریج انجام می شود، لجن لخته شده که تغلیظ شده است با فشرده شدن بیشتر آبگیری می شود.
یک حلقه شستشوی متحرک با نازل های اسپری (طراحی شده به منظور کاهش مصرف آب شستشو) همراه با یک جاروب پاک کننده مخصوص لاستیکی که در لبه دستگاه نصب شده است ، درام فیلتر را از دو طرف داخلی و خارجی تمیز نگه می دارد ، که حداکثر بازدهی دستگاه را از نظر نفوذ پذیری تضمین می کند. مراحل عملکرد دستگاه اسکروپرس شامل سه مرحله آبکشی، تغلیظ و آبگیری به صورت ذیل می باشد:
مرحله اول: آبکشی
لجن لخته وارد شده به اسکرو پرس بلافاصله بخشی از آب خود را در اولین بخش آبکشی Wedge Wire ، که در آن اندازه حفرات بزرگتر از 0.5 میلی متر است، از دست می دهد
مرحله دوم: تغلیظ
پس از فشرده سازی تدریجی و ملایم لجن در برابر سطح Wedge Wire، درقسمت دوم که اندازه حفرات 0.4 میلی متر می باشد، لجن تغلیظ شده به تدریج آبگیری می شود.
مرحله سوم: آبگیری
مرحله نهایی ، با فواصل 0.15 میلی متر ، جایی است که لجن به طور کامل با استفاده از یک مخروط فشارشی فشار داده می شود ، و در نتیجه به درصدهای بالایی از خشکی می رسد.
ویژگی های اسکرو پرس
• عدم نیاز به فیلتر
• مصرف انرژی پایین
• تعمیــر و نگهـداری آسـان
• راهبــری اپراتـوری بسـیار آسـان
• فاقد لرزش در حین کار و صدای تولیدی بسیار کم
• انجام فرایند آبگیری با غلظت های مختلف لجن ورودی
• کار به صورت مداوم حتی در هنگام شستشوی دستگاه
• کم حجم بودن دستگاه و استقرار دستگاه در فضای کوچک
• عدم گرفتگی دستگاه به دلیل حرکت مداوم دیسک های متحرک
• استفاده از دستگاه به عنوان یک واحد پیش تصفیه و یا تغلیط کننده
• عدم ایجاد مشکل در عملکرد هنگام ورود چربی یا لجن روغنی به دستگاه
• استهلاک پایین دستگاه به دلیل پایین بودن فشار و سرعت در انجام فرایند آبگیری
• عدم نیاز به واحد تلغیظ کننده ( تیکنر ) و در نتیجه کاهش هزینه های تاسیساتی و ساختمانی
Anonymous
close