Make this user your buddy

This feature requires you to be logged on autoviva

You can login to your account or create a new account.
close
wastewaterpack
Remove wastewaterpack from your friends?
Write this user a private message

This feature requires you to be logged on autoviva

You can login to your account or create a new account.
close
Make this member your fan

This feature requires you to be logged on autoviva

You can login to your account or create a new account.
close
Send this page to a friend!
Fill in the form bellow

your name:
your email:
friend name:
friend email:
your comments:
close
1 car
wastewaterpack

offlinewastewaterpack

friend
سئوی سایت
سئوی سایت یکی از مهمترین موارد بهینه سازی سایت است که دارای فاکتورهای مهم فراوانی است. اکثر کاربران صفحات مورد نظر خود را از طریق موتورهای جستجو پیدا می کنند و این مسئله اهمیت Seo در سایت را مشخص می کند. زمانی که سایت از لحاظ استانداردهای موتورهای جستجو مناسب باشد بازدید آن به مراتب بیشتر خواهد بود. موتورهای جستجو در واقع هر آنچه که کاربران نیاز دارند در اختیار کاربران می گذارند و در مقایسه با تبلیغات اینترنتی، کاربران اعتماد بیشتری به سایت خواهد داشت و این مسئله نشان دهنده اهمیت Seo و بهینه سازی سایت است. Seo سایت فرآیند مستمر و زمانبری است که از تکنیک و روش های مختلف برای به دست آوردن جایگاه مناسب تشکیل شده است. برای کسب موفقیت در بهینه سازی سایت به Technical SEO ، on page seo و off page seo احتیاج داریم. در نظر داشته باشید که هنگام تنظیم کلمات کلیدی، سعی کنید روی کلمات و عباراتی سرمایه گذاری نکنید که هیچ کس به دنبال آن نیست.
رتبه گرفتن وبسایت در صفحه اول گوگل، در گذشته بسیار آسان بود. بسیاری از افراد کلمات کلیدی را به عنوان اضافه می‌کردند، برخی به توضیحات اضافه می‌کردند، کپی و تغییر محتوا و نیز ساختن هزاران بک‌لینک برای بدست آوردن رتبه بالا در گوگل از جمله کارهایی بود که در گذشته انجام می‌شد. در حال حاضر همه چیز تغییر کرده است؛ استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی (Keyword stuffing) و تکنیک‌های سئوی کلاه سیاه دیگر برای وبسایت‌ها کاری انجام نمی‌دهد و در حال حاضر با انجام این عمل جریمه خواهید شد. بله، برخی وبسایت‌ها ممکن است قادر به کسب رتبه موقتی شوند، اما زمانی که گوگل ببیند وبسایت از بهترین شیوه‌ها استفاده نمی‌کند رتبه آن را کاهش خواهد داد. در میان این سردرگمی، یک چیز در مسیر گوگل کاملا روشن است: گوگل به سایت‌هایی اهمیت می‌دهد که برای افراد ارزش قائل باشند. با ارائه محتوای با کیفیت و تلاش برای بهبود تجربه کاربری خود، شما در رتبه خوب گوگل باقی خواهید ماند.
مهم ترین عوامل تاثیرگذار در سئوی سایت
محتوای باکیفیت: بیشترین فاکتوری که در سئو مارکتینگ، ارزش هزینه کردن دارد؛ تولید محتواست! محتوایی ایجاد کنید که جامع تر از سایر رقبایتان باشد و به یاد داشته باشید که استفاده از انواع محتوا همچون متن، تصویر، ویدیو و فایل صوتی در کنار یکدیگر، علاوه بر جذابیت بیشتر برای کاربران، می تواند بیشتر مورد توجه گوگل و سایر موتورهای جستجو قرار بگیرد. ولی مهمترین مولفه یک محتوای خوب این است که مخاطب را به نتیجه دلخواه خود برساند! و رضایت کاربران از یک سایت و برند را جلب نماید. (یعنی باید ببینیم کاربری که وارد سایت می شود به دنبال چه اطلاعات، خدمات یا کالایی می گردد و ما آن را در اختیارش قرار دهیم).
تذکر: به روز رسانی منظم، مداوم و با سرعت زمانی یکنواخت سایت و مطالب صفحات با محتوای با کیفیت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، چه برای کاربر و چه برای موتور جستجو که مجدد به سایت شما سر می زنند و یکی از بهترین فرصت ها برای کسب لینک های طبیعی و سئوی خارج از سایت (Off-Page SEO) هستند و باعث افزایش اعتبار (آتوریتی) و شهرت سایت و برند شما خواهند شد.
تحقیق کلمات کلیدی: هر چه بهتر یک کسب و کار را بشناسیم؛ نیازهای مخاطب آن را بدانیم؛ قطعا می توانیم بهترین کلید واژه ها را بیابیم و همانطور که در قسمت محتوای با کیفیت گفته شد، نیاز او را پاسخگو باشیم. استفاده از کلمات کلیدی در آدرس صفحات و مطالب، متاتگ های عنوان (تایتل)، توضیحات و کلمات کلیدی، عناوین صفحات و مطالب هر صفحه و استفاده در هدینگ مطالب (H1 تا H3 که به ترتیب مهم تر هستند). البته از استفاده بیش از حد کلمات کلیدی در صفحات سایت بپرهیزید.
ساختار سایت: آدرس صفحاتی که کوتاه تر هستند و نشان دهنده محتوای صفحه باشند، نتایج بهتری را کسب خواهند کرد و نحوه نمایش راهنمای صفحات یا همان (Breadcrumb) برای درک این ساختار از اهمیت بالایی برخوردار است.
لینک سازی داخلی: سهولت دستیابی موتورهای جستجو و کاربر با لینک سازی مناسب به نحوی که نمایانگر ساختار صحیح سایت باشد به علاوه استفاده مناسب از کلمات کلیدی مرحله قبل در متن لینک یا همان (anchor text) در منوها و لینک های داخلی صفحات از اهمیت فراوانی برخوردار است.
موبایل فرندلی (Mobile Friendly): بهینه سازی سایت برای نمایش صحیح صفحات در اندازه های مختلف نمایشگر در موبایل، تبلت و صفحات کامپیوترهای قابل حمل و استفاده از صفحات AMP برای افزایش سرعت لود سایت در این دستگاه ها.
سرعت لود صفحات: از هیچ اقدامی برای بالابردن سرعت بارگذاری سایت خود دریغ نکنید! در حد توان خود از سرور اختصاصی، مجازی یا هاست با منابع بیشتر، هاست ابری و همزمان از شبکه تحویل محتوا (CDN) و از فشرده سازی و ادغام فایل های JS، CSS و تصاویر برای ارسال درخواست کمتر به سرور بهره ببرید.
استفاده از پروتکل SSL: به امنیت کاربرانتان اهمیت دهید و از https استفاده نمایید.
بک لینک: شک نداشته باشید که ما همیشه به لینک سازی با ریتم افزایش طبیعی احتیاج داریم و هرچه لینک های مرتبط و معتبر بیشتری در این زمینه دریافت کنیم، فرایند سئوی سایت تسریع خواهد شد. در گذشته صرفا با فاکتور لینک های فراوان و آنکر تکست مرتبط به راحتی می شد به نتایج دلخواه رسید ولی در حال حاضر اگر این پیوندها از شکل طبیعی خود خارج شوند، در معرض خطر مجازات خواهید بود و به همین دلیل بهتر است حداقل با متن لینک با تنوع بیشتر و به صورت توزیع شده از این امکان سود ببریم، ولی با این حال اگر سایت ها را به شکل دفتر کار خود تصور کنیم، هر لینک می تواند کارت ویزیتی باشد برای ملاقات با شما. پس صرف نظر از ارزش صفحه ای (page Authority) که در آن بک لینک ایجاد می شود، من عاشق دریافت لینک هستم (مگر اینکه صفحه ای منفور از نظر گوگل باشد مانند وب لاگ های اسپم و سایت های فروش بک لینک). در نهایت باید متذکر شوم که هر چه لینک در قسمت بالایی صفحه و بدون اسکرول، قابل نمایش باشد از ارزش بیشتری برخوردار است. از فهرست ها و دایرکتوری های محلی و ثبت سایت در گوگل مپ هم غافل نمانید.
رابط کاربری (UI) و تجربه کاربر (UX): را جدی بگیرید و سعی کنید علاوه بر رابط کاربری جذاب و کاربر پسند، تعامل با صفحه را به حداکثر برسانید و از نرخ پرش (Bounce Rate) کم کنید!
هدف از انجام سئو سایت و بهینه سازی وب سایت چیست؟
هدف سئو کمک به وب سايت‌ها در بدست آوردن محل بالا در نتايج جستجوي طبيعي و افزايش ارتباط بين صفحات و کلمات کليدي وارد شده توسط کاربران است. نمايش دادن بيشترين صفحات مرتبط با پرس‌و‌جوي جستجوي وارد شده داراي مزاياي زيادي هم براي کاربر و هم براي موتور جستجو است که در آن کاربر بيشترين نتايج مرتبط جستجو شده را پيدا مي‌کند و موتور جستجو قابل اعتماد مي‌شود چرا که الگوريتم آن بيشترين صفحات مرتبط را نشان مي‌دهد.
بعد از اينکه سئو سایت براي بهبود رتبه‌بندي سايت‌ها در نتايج جستجوي طبيعي کار خود را شروع کرد، اين فرآيند نيازمند دانش و زمان براي پياده‌سازي روش‌هاي خود شد. زمان، بزرگ‌ترين سرمايه‌گذاري اوليه براي بهينه شدن سايت و يا يک صفحه است.
بسته به اينکه چگونه کلمات کليدي رقابتي در بهينه سازي مورد استفاده قرار مي‌گيرند، سئو سایت هفته‌ها يا ماه‌ها طول مي‌کشد تا به نتيجه برسد. اگر چه ممکن است نتايج بهينه‌سازي جستجو به سرعت ديده نشود ولي در دراز مدت مزاياي سئو باعث افزايش رتبه‌بندي سايت و افزايش بازديدکنندگان است. براي وب سايت‌ها خيلي مهم است که در صفحه اول نتايج جستجو گوگل به خصوص جزو سه تا نتيجه طبيعي اول که 58.4 درصد کليک‌ها را شامل مي‌شود، قرار گيرند.
اين جاي تعجب نيست که وب سايت‌ها با محصولات و خدماتي که بفروش مي‌رسانند بر سر رسيدن به رتبه يک نتايج جستجو رقابت کنند. به عنوان مثال کلمه کليدي رقابتي "بيمه خودکار" 1.5 ميليون جستجوي گوگل را در ماه به خود اختصاص مي‌دهد، اين بدين معني است که 3 جايگاه اول 58.4 درصد بازديدکنندگان و خود جايگاه اول 36.4 درصد بازديدکنندگان را به خود اختصاص مي‌دهد. اين مسئله براي خيلي از سايت‌ها سودمند است که در بالاي نتايج جستجو قرار گيرند به خصوص آنهايي که با افزايش ترافيک سايت به تعداد مشتريانشان اضافه مي‌شود.
يک مطالعه ديگر نشان مي‌دهد جستجو کنندگان خيلي دوست دارند روي پيوندهاي طبيعي نتايج جستجو کليک کنند؛ اين مطالعه مشخص مي‌کند 72.3 درصد کاربران گوگل روي پيوندهاي طبيعي نتايج جستجو کليک مي‌کنند و تنها 27.3 درصد کاربران روي پيوندهاي ليستهاي پرداخت شده کليک مي‌کنند. اين يکي ديگر از دلايلي است که شرکت‌ها تاثير سئو را دانسته و حاضر هستند براي آن زمان و هزينه صرف کنند.
Anonymous
close