Make this user your buddy

This feature requires you to be logged on autoviva

You can login to your account or create a new account.
close
wastewaterpack
Remove wastewaterpack from your friends?
Write this user a private message

This feature requires you to be logged on autoviva

You can login to your account or create a new account.
close
Make this member your fan

This feature requires you to be logged on autoviva

You can login to your account or create a new account.
close
Send this page to a friend!
Fill in the form bellow

your name:
your email:
friend name:
friend email:
your comments:
close
1 car
wastewaterpack

offlinewastewaterpack

friend
پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی
فاضلاب شهری ، بهداشتی یا انسانی مربوط به فاضلاب تولیدی از واحد های مسکونی است . این فاضلاب بر اساس مطالعات انجام شده ضریبی در حدود 85% از آب مصرفی را تشکیل می دهد . امروزه به منظور دستیابی به استاندارد سازمان محیط زیست ، الزاماً از فرایند های تصفیه بیولوژیکی ثانویه استفاده می شود . از جمله بهترین و کار آمد ترین روش های تصفیه فاضلاب بهداشتی در پکیج تصفیه فاضلاب ، روش تصفیه A2O می باشد . این روش می تواند با اشغال کمترین فضای ممکن ، علاوه بر حذف ترکیبات آلی ، ترکیبات ازته و فسفره را نیز از فاضلاب جدا نماید . البته به منظور افزایش راندمان و افزایش شوک پذیری و کاهش لجن مازاد تولیدی ، پکینگ مدیا در واحد های بی هوازی ، انو کسیک و هوازی نیز استفاده خواهد شد . همچنین برای کاهش زمین لازم جهت واحد ته نشینی از صفحات لاملا های پلیمری نیز استفاده خواهد شد . این پساب با جمع آوری در یک مخزن متعادل ساز و همچنین جداسازی مواد معلق و قابل ته نشینی و تصفیه بیولوژیکی بی هوازی ، انو کسیک و هوازی با روش هوادهی گسترده قابل تصفیه می باشد . پساب بعد از تصفیه بیولوژیکی به حوض گند زدایی منتقل گردیده و به وسیله کلر مایع و یا گاز ازن ، گند زدایی جهت آبیاری فضای سبز ، استفاده در کشاورزی و یا بر اساس استاندارد سازمان حفاظت محیط زیست برای تخلیه به آب های سطحی آماده خواهد شد .
با توجه به افزایش روز افزون شهر نشینی و نیاز به ساخت شهرک سازی های مسکونی و تصفیه فاضلاب تولید شده توسط انسان ها به یکی از اصلی ترین و مهم ترین مسایل برای تمامی جوامع تبدیل شده است. و با توجه به کمبود آب و آب های زیر زمینی یکی از اصلی ترین کارها در کشورهای پیش رفته استفاده مجدد از بازیافت تصفیه فاضلاب می باشد. از این سو و در راستای مشکلات موجود و کمبود آب کشورهای در حال توسعه جهان در حال سرمایه گذاری در صنعت تصفیه آب و فاضلاب می باشند. با استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب انسانی و بهداشتی و پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی و استفاده مجدد از آب قابل برگشت آنها به چرخه بازگشت آب به کمک کمبود آب و بهداشت محیط می روند.
مزایای پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی
کاهش ضایعات:
از طریق تصفیه فاضلاب، مقدار زباله ای که معمولا به محیط زیست منتقل می شود، کاهش می یابد و بنابراین بهبود سلامت محیط را در پی دارد. با این کار، دولت به نوبه خود خطرات بهداشتی مرتبط با آلودگی محیط زیست را کاهش می دهد و از دست دادن آب ناشی از آلودگی آب را جلوگیری می کند. همچنین تصفیه فاضلاب انسانی یا تصفیه فاضلاب بهداشتی باعث کاهش هزینه های صرف شده توسط یک کشور در پروژه های احیاء زیست محیطی مورد نیاز برای مبارزه با آلودگی می شود.
تولید انرژی:
لجن جمع آوری شده در طول فرایند تصفیه فاضلاب به خودی خود درمان می شود، زیرا دارای مقدار زیادی مواد تخریب پذیر است. این باکتری های بی هوازی در هضم های ویژه به طور کامل محصور شده به دمای ۳۵ درجه سانتیگراد، منطقه ای است که این میکروارگانیسم های بی هوازی بدون اکسیژن رشد می کنند. گاز تولید شده در طول این فرآیند بی هوازی حاوی مقدار زیادی متان است که برداشت می شود و سپس برای تولید برق تولید می شود.
این انرژی را می توان برای تأمین نیروگاه های تصفیه فاضلاب استفاده کرد تا آنها را پایدار سازند و اگر انرژی بیش از حد تولید می شود، می توان آن را به یک شبکه ملی انتقال داد. این کمک می کند تا کاهش وابستگی به منابع غیر قابل تجدید انرژی به عنوان سوخت های فسیلی، کاهش رد پای کربن کشور و هزینه های کشوری در تولید انرژی را کم میکند.
ویژگی های پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی
• مقرون بصرفه
• مقاوم در برابر سایش و خوردگی
• نیاز به فضای کم جهت نصب
• حمل و نقل آسان
• بیشترین بازده در تصفیه
تفاوت های پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی و صنعتی
تفاوت های پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی و صنعتی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که از مهم ترین آنها می توان به نحوه تصفیه و همچنین نوع مواد شیمیایی به کار رفته برای حذف آلاینده ها در آنها اشاره نمود. به عبارت دیگر، به دلیل تفاوت هایی که در نوع مواد آلاینده و مقدار آنها در پساب های صنعتی و انسانی وجود دارد، پکیج و تجهیزات به کار رفته برای تصفیه فاضلاب ها طراحی متفاوتی خواهد داشت. به طور کلی تفاوت های پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی و صنعتی شامل موارد زیر است:
نوع مواد شیمیایی در تصفیه
از دیگر تفاوت های پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی و بهداشتی می توان به نوع مواد استفاده شده در گام تصفیه شیمیایی اشاره نمود. با توجه به اینکه در پساب های صنعتی حجم بسیار بالایی از فلزات سنگین و مواد آلی موجود می باشد، از مواد شیمیایی قوی برای حذف آنها استفاده میشود. این در حالیست که برای تصفیه فاضلاب های انسانی بیشتر از مواد گند زدا برای از بین بردن باکتری ها استفاده میشود. از رایج ترین مواد شیمیایی مورد استفاده در تصفیه پساب های انسانی می توان به کلر و ازن اشاره نمود.
تفاوت در جنس بدنه پکیج تصفیه فاضلاب
در طراحی پکیج های تصفیه فاضلاب صنعتی لازم است به جنس بدنه آنها و میزان مقاومتی که در برابر تماس با مواد شیمیایی و ترکیبات خورنده دارند توجه شود. بدنه این تجهیزات از پروفیل های فلزی کربن بوده و مخازن موجود در آنها دارای پوشش اپوکسی می باشند. البته در محیط های صنعتی کوچک از بدنه های فایبرگلاس نیز ممکن است استفاده شود.
کاربرد پکیج های تصفیه فاضلاب
به عنوان یک تفاوت اصلی و مهم در پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی و بهداشتی می توان به کاربرد آنها اشاره نمود. این دو پکیج همان طور که از نامشان مشخص است و مواردی که در بالا به آن اشاره شد دارای کاربردهای متفاوتی هستند. به عنوان مثال، از پکیج تصفیه فاضلاب انسانی در محیط هایی از قبیل کمپ های آموزشی و نظامی، مجتمع های مسکونی و شهرک های صنعتی که امکان اتصال به فاضلاب را ندارند و بیمارستان ها استفاده میشود. در مقابل، پکیج های تصفیه صنعتی بیشتر برای محیط های صنعتی و کارخانجات از قبیل نساجی و رنگرزی، کارخانجات لبنیات، پتروشیمی، پالایشگاه، کشتارگاه، صنایع فولاد، کارخانجات تولید مواد شیونده و آرایشی و بهداشتی استفاده میشوند.
Anonymous
close